loading...

ایرانگردی و ایرانشناسی طبیعت گردی، مطالب خواندنی و ...... برگزار کننده تورهای ملی دوچرخه سواران، کوهنوردان و میهن پرستان اقوام ایرانی

Casa de Ciclistas,Warmshowers,CouchSurfing,مراکز بهداشتی و درمانی,فروشگاه های دوچرخه,اماکن ورزشی,افراد به نظر نوع دوست,ایستگاه های آتش نشانی,ایستگاه های گاز,پاسگاه پلیس,دفاتر مهاجرت,رستوران ها,مساجد,آرامگاه ها,مدارس,کلیسا ها,مکان هایی امن و رایگان,استراحت شبانه,مسافرخانه ها,کمپینگ,

آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
طبیعت‌گردی 2 926 fariborz
اخذ ویزای کانادا از طریق تخصص و کار 0 24 zahrabb
پیکاپ ویزای کانادا و ویزای مولتی کانادا و مراحل انجام آن چگونه است؟(بخش اول) 0 21 zahrabb
پیکاپ ویزای کانادا و ویزای مولتی کانادا و مراحل انجام آن چگونه است؟ (بخش دوم) 0 24 zahrabb
​ویزای توریستی کانادا 0 21 zahrabb
هزینه ویزای کانادا به چه صورت می باشد؟ (بخش دوم) 0 20 zahrabb
هزینه ویزای کانادا به چه صورت می باشد؟(بخش اول) 0 22 zahrabb
ویزای توریستی کانادا 0 20 zahrabb
با ویزای تحصیلی کانادا و ویزای دانشجویی کانادا تحصیل کنید(بخش دوم) 0 23 zahrabb
با ویزای تحصیلی کانادا و ویزای دانشجویی کانادا تحصیل کنید(بخش اول) 0 26 zahrabb
ا ویزای تحصیلی کانادا و ویزای دانشجویی کانادا تحصیل کنید(بخش دوم) 0 22 zahrabb
با ویزای تحصیلی کانادا و ویزای دانشجویی کانادا تحصیل کنید(بخش اول) 0 21 zahrabb
با ویزای تحصیلی کانادا و ویزای دانشجویی کانادا تحصیل کنید(بخش دوم) 0 23 zahrabb
همه چیز درباره استان آذربایجان شرقی 1 37 sanazhedayati
از یوش تا نور 1 382 fariborz
سفر به روستای شگفت‌انگیز ماخونیک؛سرزمین آدم‌کوچولو‌های 3 834 fariborz
روانشناسی و تشخیص دروغگویی 0 40 nasimpanahi787
انواع مکمل های بدنسازی چه فواید و عوارضی دارند 1 262 nasimpanahi787
آستارا شهر بام های سفالی 1 328 fariborz
مشخصات بهترین برند انواع یخچال صنعتی و صنایع برودتی چیست؟ 0 43 seoupdate
مشخصات بهترین برند یخچال صنعتی چیست؟ 0 42 seoupdate
مشخصات بهترین برند یخچال صنعتی و صنایع برودتی چیست؟ 0 40 seoupdate
قیمت جدید ترین درب اتاقی منازل | سنا ردب 0 40 seoupdate
درب اتاقی | جدید ترین مدل های درب اتاقی چوبی 0 42 seoupdate
درب اتاقی منازل | جدید ترین مدل های درب اتاقی چوبی 0 40 seoupdate
بعصی از مشکلات پدید آمده برای یخچال فریزر جنرال الکتریک 4 360 shabgard
ثبت برند و نشان تجاری 0 59 kiasabt
بهترین کشورهای تور اروپا را بشناسیم (بخش دوم) 0 63 zahrabb
آشنایی با بهترین شهرها و دانشگاه‌های اسپانیا برای تحصیل (بخش دوم) 0 61 zahrabb
آشنایی با برترین هتل‎های شهر کیپ تاون در آفریقای جنوبی 0 72 zahrabb


 

وقتی تنها گزینه های موجود جهت اقامت در شهر، مسافرخانه های کثیف و برپا کردن چادر (کمپینگ وحشی) باشد، چاره کار برای یک دوچرخه سوار خسته چیست!؟ راهنمایی بخواهید، این کمترین کاری ست که می توانیم برای شما انجام دهیم. آن را با ولگردی اشتباه نگیرید، همان گونه که ویلی ویر اشاره دارد: "این، جا انداختن لطف و مهربانی ست." 


در این جا مکان هایی امن و رایگان را برای اقامت و استراحت شبانه شما نام می بریم:


 

کلیسا ها: سر زدن به کلیسا در هر شهر کوچکی در نهایت می تواند منجر به یافتن شخصی که مکان امنی برای اقامت شبانه در اختیار تان قرار دهد گردد. می توانید در کنار کلیسا کمپ خود را دایر کنید و یا حتی کیسه خواب خود را در داخل محراب کلیسا پهن کنید، ممکن است به دعوت کشیش شب را در خانه وی و نزد خانواده کشیش سپری کنید! این امکان در اغلب کلیسا های جهان، همه و همه، از آفریقا، مکزیک، شرق اروپا تا آسیای جنوبی، آمریکا و حتی ایالات متحده برقرار است. 


 

مدارس: و باز هم مدرسه! بله، اگر در شهر کوچکی گیر کرده اید مدارس نخستین مکان هایی هستند که می توانید در کنار آن توقف کنید. در بیشتر موارد اجازه خواهید داشت دوچرخه خود را وارد یک کلاس درس نموده و کمپ خود را بر پا کنید. که خیلی بهتر از چپاندن وسایل تان در اتاق کوچکی از یک مسافرخانه شلوغ است. زمانی که همه کارکنان و دانش آموزان مدرسه را ترک می نمایند، نگهبان یا سرایدار مدرسه معمولن مشکلی در پذیرفتن شما تا زمانی که جرقه حرکت جاده را در اوایل روز می زنید، نخواهد داشت. 


 

مساجد و آرامگاه ها: معمولن در هر شهری یک یا چند مسجد و محل زیارتی بزرگ یافت می شود. شاید چنین امری متداول نباشد ولی به لحاظ امنیتی که چنین اماکنی دارند محل مناسبی برای برپایی کمپ و اقامت شبانه شما می باشند. ممکن است اتاقی را با امکانات پذیرایی کامل در اختیار تان قرار دهند و یا در محوطه آرامگاه اجازه اقامت شبانه داشته باشید.  
رستوران ها: نقاط زیبا و مناسب بسیاری در کنار رستوران های داخل شهر و رستوران های جاده ای برای کمپینگ خواهید یافت. و خواهید توانست از امکانات بهداشتی و خدماتی آن بهره مند شوید.  
دفاتر مهاجرت: دفاتر مرزی راه دور در کشور های کمتر توسعه یافته گزینه کمپینگ خوبی ست. مقامات ادارات مهاجرتی به لحاظ یکنواختی و خستگی از مشغله کاری شان از پذیرفتن مهمانان تازه و اسکان دادن آنان خوشحال می شوند. و ممکن است تا امکاناتی مانند دوش آب گرم، پخت و پز، اینترنت و.. را در اختیار تان قرار دهند.  
پاسگاه پلیس: پاسگاه و یا باجه های پلیس شاید یکی از امن ترین نقاطی باشد که بتوانید با هماهنگی از پیش، نقطه ای مناسب در آن حوالی بیابید. این امر در همه جا و در هر قرار گاهی صادق نیست! پیش از کمپینگ، با مامورین پلیس هماهنگ کرده و از امنیت محل و میزان تمایل آن ها برای استراحت شبانه خود جویا شوید. در نا امن ترین و فاسد ترین شهر های دنیا نیز ممکن است از استقبال و تامین امنیت تان توسط پلیس بهره مند گردید.  
ایستگاه های گاز: یکی از بهترین گزینه های موجود در کشور هایی همچون ترکیه، برزیل، آرژانتین، شیلی و.. ایستگاه های گاز است، مناطق پوشیده از چمن مناسب برای چادر زدن و مجهز به توالت، دوش حمام و دسترسی وای فای. در ایران تفاوت چندانی میان این اماکن و پمپ های بنزین وجود ندارد و در صورت ناچاری (گیر افتادن در مسیر های بین شهری) پناهگاه شبانه خوبی است.  
ایستگاه های آتش نشانی: مسیر ترانس آمریکا (مسیر اختصاصی دوچرخه) در سر تا سر ایالات متحده برای همه ایستگاه های آتش نشانی که در های خود را به روی دوچرخه سواران باز می کنند آشنا ست. آتش نشان های مکزیکی، آمریکای مرکزی و جنوبی بسیار به مهمان نوازی از دوچرخه سواران مشهورند. در ایران نیز ایستگاه های آتش نشانی دارای محوطه مناسب و محفوظی است که در آن عزیزان آتش نشان به طور شبانه روز آماده به کار می باشند. احتمال آن که آتش نشانان ایرانی در ایستگاه های آتش نشانی نیز پذیرای حضور شما باشند بسیار بالا ست. 

افراد به نظر نوع دوست، کمک گر و با ذکاوت: اگر به راستی نا امید از یافتن مکانی مناسب برای استراحت شده اید، از هر دکان دار در شهر و یا به طور تصادفی از افراد در خیابان سوال کنید. تنها لازم است که بگویید از کدام شهر یا کشور آمده اید و به دنبال مکانی امن برای خواب و استراحت می گردید. 


از مشاهده نهایت توجه و کمک رسانی مردم شگفت زده خواهید شد. ممکن است در نهایت با هر چیزی، از یک انبار خالی گرفته تا یک خانه با اتاقی راحت برای پذیرایی از مهمانان روبرو شوید. شانس خود را امتحان کنید.  
مراکز بهداشتی و درمانی: این مراکز محلی یا روستایی نیز گزینه های قابل توجهی هستند. پزشکان مسئول در مناطق دور افتاده معمولن از دیدار و گفتگو با یک خارجی یا غیر بومی هیجان زده و خوشحال می شوند.  
فروشگاه های دوچرخه و اماکن ورزشی: شاید چندان کاربردی به نظر نرسد، اما بسیاری از دوچرخه سواران با پرس و جو از فروشگاه های محلی دوچرخه و اماکن ورزشی توانسته اند مکانی مانند یک حیاط خلوت را که بتوان از آن بعنوان اردوگاه استفاده کرد، بیابند. گویا، این روش به خوبی کار می کند.  
هتل ها: آره رفیق، داری فکر می کنی! نه، منظور ما این نیست که وارد یک هتل شوید و برای یک اتاق در آن هتل هزینه ای بپردازید. البته این به بودجه و خواست شما بستگی دارد. می توانید در محوطه هتل کمپ خود را بر پا کرده و با هماهنگی هتل دار از امکانات هتل استفاده نمایید. این نسخه ها کار می کند و جای تعجب ندارد که اگر انسان خوش شانسی باشید، ممکن است صاحب هتل اتاقی را به طور رایگان برای شب در اختیار تان قرار دهد.  

پارک شهر ها: پارک شهر ها به عنوان نقاط کمپینگ برای دوچرخه سواران و دیگر مسافران در بسیاری از شهر های کوچک و بزرگ جهان مورد استفاده قرار می گیرند. اگر چنین منطقه ای در یک پارک محلی تعبیه نشده باشد، بهتر است با نگهبان پارک یا پلیس منطقه از پیش در این باره هماهنگ کنید.  

مزارع: یکی از اشتیاق آورترین نقاط برای بر پا کردن اردوگاه که در آن اغلب به دوش حمام دسترسی دارید و یا ممکن است به یک وعده غذایی در کنار خانواده دعوت شوید، مزرعه است. کشاورزان معمولن از پذیرفتن یک همنشین شبانه بسیار خوشحال می شوند.  
CouchSurfing: کاملن رایگان، دوستانه و کاربردی و با داشتن دو و نیم میلیون کاربر و هم چنان در حال رشد است. کوچ سرفینگ یک شبکه مجازی برای دیدار ها و آشنایی حقیقی افراد و پشتیبانی رایگان اشخاص از یک دیگر است. بهترین راه برای دیدار های محلی مشخص و بدون سردرگمی، لذت بردن از یک تخت نرم و راحت، خوردن غذا های خوش طعم خانگی و استفاده از اینترنت پر سرعت است. یک شیوه باور نکردی برای مدیریت و تحت کنترل داشتن بودجه سفر شما.  
Warmshowers: یک انتخاب واضح و بدیهی برای دوچرخه سواران است. معمولن دوچرخه سواران در همه جای جهان مهمان نوازی خود را نسبت به دوچرخه سوارانی که در سفر هستند، ارایه می دهند.  
Casa de Ciclistas: کازا دسیکلیستاس یک شبکه مهمان پذیری ارزان / رایگان برای دوچرخه سواران توریستی در آمریکای لاتین است.  

سفارت کشور خود: بدیهی ست که این یک گزینه در آخرین لحظات از تلاش شما برای یافتن یک اقامت گاه موقتی ست. اگر لازم است مدت زمانی را در پایتخت کشوری بگذرانید و نمی توانید میزبانی را در کوچ سرفینگ یا وارم شورز بیابید، می توانید یک هم میهن را در محل سفارت کشور تان بیابید. در اغلب موارد سفارت شما را در یافتن چنین میزبانی یاری خواهد رساند! مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
سایت رسمی گروه انسانهای سبز

تلگرام رسمی گروه انسانهای سبز

اینستاگرام رسمی دوچرخه سواران اقوام ایرانی

گزارشهای سفرهای دوچرخه سواران اقوام ایرانی

کدهای پیشواز تلفن همراه و دانلود آهنگ های ملی میهنی

لوگوی ما
تصویر : http://up.touristsupport.ir/view/3158618/12526262125.png
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • افراد آنلاین : 4
 • تعداد اعضا : 208
 • بازدید امروز : 336
 • آی پی امروز : 109
 • باردید دیروز : 637
 • آی پی دیروز : 105
 • گوگل امروز : 16
 • گوگل دیروز : 22
 • بازدید ماه : 23,108
 • بازدید سال : 252,381
 • بازدید کلی : 1,633,340
 • هدف ما چیست ؟
  جهت مطالعه اینجا کلیک نمایید

  کاشت 850 درخت بیاد قهرمانان ملی و ...

  Welcome to iran

 • حمایت های انجام شده

 • بازتاب خبرگزاریها
 • مصاحبه جراید با سرگـروه روزنامه همشهری
 • مصاحبه جراید با سرگروه هفته نامه پیام
 • مصاحبه جراید با سرگروه مجله خانواده سبز
 • مصاحبه جراید با سرگروه مجله خانواده سبز
 • مصاحبه جراید با سرگروه روزنامه همشهری محله
 • مصاحبه جراید با سرگروه روزنامه همشهری محله
 • مصاحبه جراید با سرگروه روزنامه همشهری محله
 • مصاحبه جراید با سرگروه مجله بامدادان
 • مصاحبه جراید با سرگروه مجله جاده سبز
 • مصاحبه جراید با سرگروه روزنامه خراسان
 • مصاحبه جراید با سرگروه هفته نامه هلال احمر
 • بازتاب دیگر خبرگزاریها
 • سفرهای گروه